| by Nauczyciel | No comments

Teksas, Nowy York czy Luizjana – jak mówią Amerykanie?

Historia sprawiła, że pomimo iż głównym obowiązującym w Stanach Zjednoczonych językiem jest angielski, to znajdujemy również duże grupy ludności porozumiewające się po hiszpańsku lub francusku. Mimo wszystko dominująca jest ludność anglojęzyczna, jednak w takich Stanach jak Nowy Jork czy Texas zauważymy jeszcze z pewnością hiszpański, zaś w Luizjanie wpływy francuskie.

Kursy językowe, które organizowane są w USA obejmują najpowszechniej jednak język angielski. Wynika to z faktu, iż tak właśnie porozumiewa się tam większość osób, również w sklepach i urzędach ten język będzie nam niezbędny. Wiele osób zapomina o wpływach innych narodowości i innych językach w kulturze amerykańskiej, choć jest ona niezwykle istotna.

Popularnymi miejscami, w które wybiera się młodzież i dorośli na kursy językowe jest Nowy Jork oraz Miami Beach. Miejsca te są wręcz kultowe i każdy chętnie je odwiedzi. Kojarzymy je z filmów, pamiętamy ze zdjęć i kadrów, jak po tych samych ulicach przechadzali się nasi idole, a teraz możemy iść tędy sami i uczyć się języka.

Kursy językowe za granicą stale się rozwijają, proponowane są nowe kierunki – mniej lub bardziej znane. Dzięki takiemu rozwiązaniu  możemy sami zwiedzać i poznawać świat lub umożliwić to naszym dzieciom, przy jednoczesnej nauce, która jest tak ważna dla każdego niezależnie od wieku. Z pewnością każdy znajdzie odpowiadające mu kursy językowe za granicą – czy to będą Stany Zjednoczone, czy zdecydujemy się na krótszą podróż i tak będzie pięknie.