| by Nauczyciel | No comments

Kontaktu z native speakerem nic nie zastąpi

Gdy decydujemy się zapisać na kurs językowy w Anglii, to mamy pewność, że będziemy uczyć się pod okiem native speakera, czyli osoby, która wychowała się w kraju, który posiada obowiązujący, urzędowy język angielski. Jest to kwestia niezwykle istotna, gdyż od takiej osoby uczymy się poprawności wymowy, gramatyki – jak w szkole, ale również języka codziennego, możemy zasłyszeć potoczne zwroty, których w książce nie ma i porozumiewanie się będzie jeszcze łatwiejsze. Można więc stwierdzić, że kurs językowy w Anglii to świetna alternatywa zarówno dla młodszych jak i starszych.

Native speaker nie tylko w Anglii

Jednak kurs językowy za granicą nie musi być organizowany w Anglii. Jeśli zależy nam nam jeżyku angielskim, to możemy zdecydować się przykładowo na wyjazd na Maltę, do Stanów Zjednoczonych czy do Australii. We wszystkich tych miejscach ludzie na co dzień porozumiewają się w języku angielskim, więc i my będziemy do tego zmuszeni.

Kurs językowy za granicą to przygoda i nauka w jednym. Mamy okazję doskonale poznać język, w którym można osiągnąć porozumienie niemal w każdym zakątku świata, a przy tym będziemy wypoczywać i nauka nie będzie dla nas nużąca. Wydaje się więc, że nie istnieje lepsza opcja i powinniśmy najbliższe wakacje spędzić właśnie w taki sposób, czy to samemu czy całą rodziną, a może wysłać dzieci? Każda opcja będzie idealna. Wystarczy wybrać kursy, szkołę, przeznaczenie podróży i spakować walizkę, po czym ruszyć na lotnisko i wylecieć na swoją przygodę z językiem obcym.