| by Nauczyciel | No comments

Jak przygotować dziecko na kurs językowy?

Jeśli zapisaliśmy nasze dziecko na wakacyjny kurs językowy, to przygotowania w dużej mierze zależą od rodzaju obozu i wieku naszej pociechy. W sytuacji, gdy dziecko wyjeżdża po raz pierwszy samodzielnie na wakacje, z pewnością pojawia się stres u rodziców. Dobrze jednak jeśli uda nam się maksymalnie ograniczyć jego okazywanie.

Pierwsze wakacje dziecka za granicą

Dziecko jadące samodzielnie po raz pierwszy za granicę, nawet jeśli jest to zorganizowany wypoczynek, ma prawo do posiadania swoich obaw. Warto usiąść i wspólnie o   wszystkim porozmawiać, wytłumaczyć i uspokoić. Jeśli zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wskazane jest również uczulenie na pewne sytuacje i wskazanie rozwiązań. Nasze dziecko ma się poczuć w pełni gotowe emocjonalnie do wyjazdu.

Co spakować?

Koniecznie pamiętaj o dokumentach i wygodnym etui, saszetce, portfelu, w którym dziecko będzie miało możliwość bezpiecznie je przechowywać. Należy również przygotować dziecko na drobne wydatki i wymienić w kantorze odpowiednią naszym zdaniem sumę pieniędzy na obcą walutę. Oczywiście ubrania na różną pogodę, środki czystości, jeśli dziecko przyjmuje na stałe leki to nie zapomnijmy o ich przygotowaniu, warto się również dowiedzieć czy nie potrzebne są jakieś zaświadczenia od lekarza, aby możliwy był ich przewóz.

Warto również wyposażyć dziecko w telefon komórkowy z roamingiem i pakietem internetu z zastrzeżeniem nadmiernego ściągania gier – tak aby transfer wystarczył na cały pobyt, wówczas będziemy mogli mieć ze sobą bezproblemowy kontakt w każdej sytuacji.

W przypadku dziecka, które wyjeżdża samodzielnie po raz kolejny, bardziej denerwować będą się rodzice, bo dla niego będzie to przygoda. Zachowajmy jednak nerwy na wodzy i wspólnie się z niej cieszmy.