| by Nauczyciel | No comments

Cockney – czy da się go jeszcze nauczyć w Londynie?

Cockney to rodzaj gwary, dialektu, akcentu, ale również określenie dla osoby, która w taki sposób się porozumiewa. Dotyczy to mieszkańców Londynu, zaliczanych do niższych klas społecznych. Obecnie nieco ta granica uległa zatarciu, jednak z pewnością nadal w wielu miejscach usłyszymy pozostałości takiej mowy i znajdziemy osoby, które nauczą nas w taki sposób się porozumiewać.

Anglia to kraj na swój sposób wyjątkowy, który poprzez monarchię nadal kojarzymy z klasowym systemem społecznym, stąd przekonanie, że nadal da się usłyszeć w Londynie cockney. Kursy językowe w Anglii powinny uwzględniać możliwość zetknięcia się z tego rodzaju dialektami, gdyż stanowią one element kultury i historii miejsca, do którego się udajemy.

Kursy językowe w Londynie

Londyn to z pewnością jedno z miast, z których najlepiej znana jest Anglia. Jednocześnie pełne kontrastów. Znajdujemy tu ludzi różnych narodowości, jednak wszyscy porozumiewają się w urzędowym języku angielskim – tak więc to idealne miejsce na kursy językowe. Taki wyjazd polecany jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla najmłodszych, którzy chcą nauczyć się języka.

Kursy językowe w Anglii odbywają się w różnych miastach. Popularnością cieszy się Manchester czy Cambridge, ale to nadal Londyn jako stolica zyskuje największe zainteresowanie. Z takiego wyjazdu wrócimy z pewnością z lepszą umiejętnością porozumiewania się w języku angielskim, ale również pełni doświadczeń, wspaniałych wspomnień i fotografii. Nawet jeśli nasza wizyta w Anglii jest w pełni zaplanowana warto wcześniej przejrzeć przewodnik turystyczny i zastanowić się, co chcielibyśmy zobaczyć w wolnym czasie. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/londyn/