| by Nauczyciel | No comments

Atrakcyjne miasta do zwiedzania w Anglii

Anglia to państwo o długiej i bogatej historii, stąd znajdzie się tam wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednym z  najpopularniejszych i najlepiej znanych miast jest oczywiście Londyn – stolica. Jednak wiele osób odwiedza również Cambridge, Oxford lub Manchester czy Brighton. Każda z tych miejscowości posiada swoje własne cechy charakterystyczne, i niesamowite miejsca, które zapadają w pamięć więc z pewnością warto je zobaczyć.

Kursy językowe w Cambridge

Jest to miejscowość przez wielu kojarzona z uniwersytetem i słusznie, gdyż znajduje się tu drugi co do wielkości w Anglii. W związku z tym można było uznać za pewnik, że właśnie w Cambridge niezwykle popularne staną się kursy językowe, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Gdy zawitamy do tej miejscowości, z pewnością powinniśmy sięgnąć po przewodnik turystyczny, gdyż zlokalizowanych jest tu wiele niesamowitych zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć.

Wyjazd do Oxford

Jest miastem usytuowanym nad Tamizą. W Oxfordzie znajduje się najstarszy anglojęzyczny uniwersytet na świecie i jednocześnie największy w Anglii. Możliwość podjęcia studiów na tej uczelni jest prestiżowym wyróżnieniem dla osób z całego świata i wiele z nich podejmuje starania o przyjęcie. Kursy językowe organizowane w tej miejscowości wydają się więc być niezwykle owocne.

A co z Brighton?

Brighton jest przede wszystkim istotnym ośrodkiem przemysłowym dla państwa. Jednak stanowi również miasto uniwersyteckie, gdyż zlokalizowany jest tu jeden z najlepszych uniwersytetów na terenie Wielkiej Brytanii. Jednak poza nauką znajdziemy tu również wiele atrakcji turystycznych, jak choćby nadmorskie oceanarium z najdłuższym w Europie podwodnym tunelem, z którego możemy podziwiać rekiny i inne stworzenia. Koniecznie należy również wejść na i360 czyli najwyższą na świecie wieżę obserwacyjną. Znajdziemy tu również wspaniale zabytki i wiele miejsc poświęconych rozrywce, jak choćby molo – Palace Pier.